Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach będą się sprawdzać motoreduktory i napędy z silnikami

Urządzenia mechaniczne najczęściej wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W tradycyjnych rozwiązaniach mogą to być elektryczne silniki Promotor, które w połączeniu z odpowiednio dobraną przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Napędy z silnikami są niezwykle popularne, możliwości w zakresie ich zastosowania są ogromne, lecz w wielu przypadkach projektanci sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, które w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami mają wiele zalet. Typowy motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego i kompaktowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że wszystko jest umieszczone w jednej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością obrotową, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Dzięki temu podczas projektowania można dobrać jeden z wielu oferowanych w katalogach, co znacząco usprawnia cały proces.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach może się nie sprawdzić, między innymi przy przenoszeniu dużej prędkości obrotowej albo mocy, wtedy rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele wersji tych urządzeń jest dedykowanych do pracy w trudnych warunkach. Wtedy będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, czy też jakieś inne elementy wyposażenia, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka awarii całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Jakimi sposobami można zadbać o bezpieczeństwo na budowie

Jakie zalety przyniesie montaż paneli fotowoltaicznych

W jakich zastosowaniach używany jest alkohol skażony

Metoda twardego lutowania – jak wygląda

Dodaj komentarz