Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób przyjmować biotynę?

Biotyna, czyli witamina B7 lub witamina H, występuje naturalnie w drożdżach, melasie, wątrobie, szpinaku, łososiu, sardynkach, żółtkach jaj, pomidorach, orzechach, marchwi, bananach, melonach, brzoskwiniach, arbuzach, grejpfrutach, winogronach, migdałach, mące sojowej, brązowym ryżu czy mące pełnoziarnistej. Biotyna jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu, ze względu na fakt, że rozpuszcza się w wodzie, a jej nadmiar wydalany jest wraz z moczem. Sposób oraz częstotliwość jej przyjmowania zaleca lekarz lub farmaceuta. Można też postępować zgodnie z instrukcją, znajdującą się na ulotce. Witamina B7 wykazuje pozytywny wpływ na wygląd włosów, skóry i paznokci.

Bierze ona udział w procesie krzepnięcia krwi, prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, tworzeniu kwasów tłuszczowych oraz produkcji glukozy. Jej niedobór przejawia się szarą cerą, podrażnieniem i przesuszeniem skóry, stanami zapalnymi, cienką i kruchą płytką paznokci, a także wzmożoną utratą włosów. Może też pojawić się senność, zmęczenie, rozdrażnienie i brak koncentracji. Witamina H może występować w formie kapsułek, pastylek do ssania, proszku i kropel do przyjmowania doustnego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz