Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Piaskowanie czy czyszczenie laserem – które jest lepsze

Mury zabytków narażone mogą być na najróżniejsze zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich czas i warunki pogodowe, na ich powierzchni wraz z mijającymi latami pojawić się może jakaś warstwa zanieczyszczeń czy osadów. Dużym kłopotem będą także tak zwani artyści, jacy będą po sobie pozostawiali namalowane sprayami napisy. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku to duże wyzwanie, ponieważ nierzadko są one naprawdę wiekowe, i należy być bardzo ostrożnym aby nic nie zniszczyć. Standardowe techniki czyszczące nie zagwarantują tego, ponieważ potrzebują albo zastosowania materiałów ściernych, albo środków chemicznych do mycia. Na szczęście ze wsparciem mogą tu przyjść nowoczesne technologie, a mianowicie urządzenia czyszczące przy pomocy lasera. Od jakiegoś czasu zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich użycia są niezaprzeczalne.

Po pierwsze czyszczenie laserem pozwoli zachować oryginalną strukturę powierzchni, a równocześnie doskonale usunie znajdujące się tam zanieczyszczenia. Nie ma znaczenia, czy będą to stare nacieki, warstwa kurzu czy farba – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dzięki temu, że moc jego promienia oraz częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, dopasowując w ten sposób do powierzchni. Czyszczenie laserowe zapewnia duże bezpieczeństwo, przez brak fizycznego kontaktu nie będzie powodować żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie trzeba stosować przy tym żadnych dodatkowych chemicznych preparatów, wody ani czyściwa.

Dużym plusem tej techniki jest mobilność. Lasery są podłączane do sieci elektrycznej, i jest to jedyne medium wymagane do uruchomienia. Z tego też powodu nie będzie konieczności demontażu czy rozłączania wszystkich części do czyszczenia, bowiem do każdego miejsca można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy. Dużą zaletą tej metody jest szybkość, znacznie wyższa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, lecz również to, że takie zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz