Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Makijaż permanentny – jak jest przeprowadzany zabieg

O zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać wiele pań. Po pierwsze daje on bardzo wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas w zasadzie nie ma konieczności jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u pań, jakie same nie umieją się dobrze malować lub po prostu nie mają na to czasu i ochoty.

Zabieg taki nieco przypomina tatuowanie, lecz jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie cały barwnik jest wprowadzany znacznie płycej pod skórę, dzięki czemu nie pozostaje tam na zawsze, a z czasem zostaje wchłonięty. Najczęściej efekty są dobrze widoczne od kilkunastu miesięcy do paru lat. Rzecz jasna przy jego wykonaniu bardzo ważne musi być przestrzeganie wszystkich procedur i środków ostrożności, bo mimo wszystko to jest zabieg inwazyjny. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w sprawdzonych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Nie każdy też może go robić, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża i karmienie, alergie na barwniki czy też pewne schorzenia. Z reguły całość jest podzielona na dwa oddzielne etapy. Przed zaczęciem pierwszego warto przygotować się odpowiednio zażywając leki na opryszczkę przez kilka wcześniejszych dni. Aplikowanie barwnika pod powierzchnię skóry trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć niekiedy może się to przedłużyć. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u części pań pojawia się wyłącznie nieduży dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

Ponieważ naruszona zostaje warstwa naskórka, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach ustąpić. Nie będzie konieczności brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba się jeszcze raz pojawić w salonie kosmetycznym, w celu skorygowania i poprawienia ewentualnych niedociągnięć. Jest zalecane, żeby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu ograniczać opalanie, bo może to spowodować różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Balanse Gabinet Terapii Naturalnych: terapia za pomocą wkłuwania igieł w ściśle określone miejsca

Szkoła charakteryzacji – czego można się w niej nauczyć

W jaki sposób pozbyć się można lakieru z paznokci

Torebka na ślub – konieczny dodatek stylizacji czy też niepotrzebny bagaż?

Dodaj komentarz