Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są zalety uruchomienia własnego firmowego bloga

Wiele osób ma świadomość tego, jaka niesamowita ilość najróżniejszych informacji aktualnie jest dostępna w internecie. Większość z nas wie też doskonale, że nie można ufać wszystkiemu, co zostanie znalezione. W naszym internecie obecnie funkcjonuje prawie milion stron, o bardzo różnorodnej tematyce. Tak naprawdę każdy z nas może taką stronę otworzyć, ponieważ koszty tego są naprawdę niskie. I posiadając taką stronę umieszczać w zasadzie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak też firm, nie ma tu żadnego specjalnego ograniczenia. O ile za materiały zabronione prawem, takie jak nawoływanie do przemocy czy szerzenie nienawiści można ponieść konsekwencje, to już w przypadku rzeczy nieprawdziwych lub nierzetelnych już takie konsekwencje raczej autora nie spotkają. A taka sytuacja może wynikać z paru rzeczy. Po pierwsze sporo osób dysponujących swoimi stronami raczej nie przykłada większej do tego, co zostało na nich umieszczone.

Ale zdarzają się coraz częściej przypadki, że dane treści mają służyć manipulowaniu społeczeństwem, powodowaniem lęków, niepokojów czy nienawiści do pewnych grup. Takie działania są celowe, zaplanowane i realizowane przez kogoś, kto ma w tym jakieś wymierne korzyści. Z takich też powodów bardzo ważne jest, aby nie ufać wszystkiemu, co znalezione zostanie w sieci. Niestety wiele osób tak robi, podchodząc bezkrytycznie do tego, co przeczytają, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od niedawna można usłyszeć o tak zwanych fake newsach, to znaczy nieprawdziwych informacjach, lecz z uwagi na swoją formę i treść wywołujących określone reakcje odbiorców. Walka z fake newsami jest bardzo trudna, bowiem w licznych przypadkach na pierwszy rzut oka trudno jest określić, czy coś rzeczywiście jest prawdą, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których można być pewnym, że zawierają rzetelne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Kompresory dostępne w sklepie online pneumatyczny.com

MB PARKIET: kompleksowe świadczenia z obrębu odnowy a także cyklinowania posadzek drewnianych

Bezzwłocznie obrabiane zdjęcie do dowodu osobistego bądź do paszportu

Czemu wybór przylotniskowego parkingu ma takie znaczenie

Dodaj komentarz