Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Fizjoterapia przy problemach z kolanami podczas biegania

Bieganie to jedna z najczęściej wybieranych form aktywności sportowej, w praktyce biegają osoby ze wszystkich grup wiekowych. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani specjalnego miejsca, wystarczą dobre buty i nieco zapału. Lecz uprawienie takiego sportu jest związane z niebezpieczeństwem różnych urazów, których lekceważenie może się niezbyt dobrze skończyć. I nie będzie tu chodziło o zwichnięcia czy skręcenia, bowiem w ich przypadku przeważnie rozpoczyna się jakieś leczenie. Ale jeżeli zacznie się pojawiać w stawie lub kolanie niewielki ból, to większość biegaczy zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A może to być początek bardziej poważnej kontuzji, jaką obowiązkowo trzeba wyleczyć, aby nie doprowadzić do poważnego urazu. W większości przypadków w zupełności powinna wystarczyć dobrze przeprowadzona fizjoterapia Poznań, która złagodzi dolegliwości i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W przypadku poważniejszych stanów potrzebna może być konsultacja ortopedyczna i zrobienie badań, przykładowo USG czy rezonansu magnetycznego. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan stawów, ścięgien i mięśni, co będzie ważne przy wyborze leczenia. Najczęściej występującą kontuzją pośród biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Przede wszystkim to wynika z nieprawidłowej techniki, ale też twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji przede wszystkim będzie mieć na celu odzyskanie prawidłowych ruchowych wzorców i zmniejszenie bólu. Spora część ćwiczeń jest kładziona na wzmocnienie mięśni, które najczęściej są używane przy bieganiu. Dodatkowo fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć odpowiedniej techniki, co pozwoli ograniczyć ryzyko powtórnej kontuzji w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz często biegacz otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie może później wykonywać w swoim domu. Przy tego typu urazach ogromną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie. Jeśli więc ktoś się zabiera za regularne treningi biegania, to powinien się do tego dobrze przygotować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz