Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Fizjoterapia przy problemach z kolanami podczas biegania

Bieganie to jedna z najczęściej wybieranych form aktywności sportowej, w praktyce biegają osoby ze wszystkich grup wiekowych. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani specjalnego miejsca, wystarczą dobre buty i nieco zapału. Lecz uprawienie takiego sportu jest związane z niebezpieczeństwem różnych urazów, których lekceważenie może się niezbyt dobrze skończyć. I nie będzie tu chodziło o zwichnięcia czy skręcenia, bowiem w ich przypadku przeważnie rozpoczyna się jakieś leczenie. Ale jeżeli zacznie się pojawiać w stawie lub kolanie niewielki ból, to większość biegaczy zupełnie się tym nie będzie przejmować.

A może to być początek bardziej poważnej kontuzji, jaką obowiązkowo trzeba wyleczyć, aby nie doprowadzić do poważnego urazu. W większości przypadków w zupełności powinna wystarczyć dobrze przeprowadzona fizjoterapia Poznań, która złagodzi dolegliwości i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W przypadku poważniejszych stanów potrzebna może być konsultacja ortopedyczna i zrobienie badań, przykładowo USG czy rezonansu magnetycznego. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan stawów, ścięgien i mięśni, co będzie ważne przy wyborze leczenia. Najczęściej występującą kontuzją pośród biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Przede wszystkim to wynika z nieprawidłowej techniki, ale też twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji przede wszystkim będzie mieć na celu odzyskanie prawidłowych ruchowych wzorców i zmniejszenie bólu. Spora część ćwiczeń jest kładziona na wzmocnienie mięśni, które najczęściej są używane przy bieganiu. Dodatkowo fizjoterapeuta powinien pacjenta nauczyć odpowiedniej techniki, co pozwoli ograniczyć ryzyko powtórnej kontuzji w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz często biegacz otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie może później wykonywać w swoim domu. Przy tego typu urazach ogromną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie. Jeśli więc ktoś się zabiera za regularne treningi biegania, to powinien się do tego dobrze przygotować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Czy medycyna naturalna rzeczywiście jest skuteczna

Podkategorie strojów dostępnych w punkcie sprzedaży Ewex24

Jakie trzeba spełnić warunki aby stać się kierowcą w Niemczech

Adwokatka Katarzyna Gondek – Waniołek: sprawy o rozwód oraz wspólnoty mieszkaniowe

Dodaj komentarz