Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wkład kominkowy ze stali czy żeliwny – jaki lepiej się sprawdzi

Kominki cieszą się ogromną popularnością wśród posiadaczy domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę we wnętrzu, lecz również mogą służyć jako skuteczny sposób ogrzewania. Żeby tak się jednak stało, to wybierać trzeba modele do tego przeznaczone, to znaczy przede wszystkim posiadające właściwe wkłady kominkowe kawmet. Aktualnie wśród tego typu wkładów najpopularniejsze są dwa rozwiązania, to znaczy żeliwne i stalowe. Oba mają jakieś zalety i wady, z którymi należy się zapoznać przez zakupem.

Zdecydowanie korzystniej będzie poświęcić trochę czasu na poszukiwania i nieco większą kwotę, lecz wybrać model który idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo solidne i trwałe. Ze względu na właściwości tego materiału nagrzewają się nieco wolniej, ale też i znacznie dłużej będą utrzymywać ciepło. Żeliwo to jednak materiał o dużej kruchości, z tego też powodu należy być ostrożnym z eksploatacją. Jeżeli pojawią się jakieś gwałtowne skoki temperatur czy nierówności w ogrzewaniu, to w takich sytuacjach wkłady kominkowe kratki niekiedy pękają.

Takiego problemu nie będzie z wkładami stalowymi, które są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stal znacznie gorzej akumuluje ciepło, więc aby zwiększyć wydajność takie wkłady kominkowe Defro wykładane są od wewnątrz specjalnymi cegłami. W przypadku modeli stalowych producenci często stosują jakieś dodatkowe funkcje, których nie spotyka się we wkładach żeliwnych, takie jak przykładowo komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Podkategorie strojów dostępnych w punkcie sprzedaży Ewex24

Jakie trzeba spełnić warunki aby stać się kierowcą w Niemczech

Adwokatka Katarzyna Gondek – Waniołek: sprawy o rozwód oraz wspólnoty mieszkaniowe

O czym należy pamiętać przy zakupie listew przypodłogowych

Dodaj komentarz