Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenia do separacji tłuszczu – jak są zbudowane i w jaki sposób działają

Wylewanie do ścieków wszystkiego, co tylko się da bardzo szybko mogłoby spowodować różne problemy z zatkanymi rurami i przewodami. Żeby tego uniknąć, przepisy regulują dokładnie wszystkie związane z tym kwestie, a za ich nieprzestrzeganie grożą rozmaite kary. Na przykład to dotyczy pozbywania się tłuszczu. W niskiej temperaturze te substancje twardnieją, i po przyklejeniu do ścianek mogą całkowicie ograniczyć przepływ. Dodatkowo przy niektórych rodzajach materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego też powodu wszelkie obiekty, używające tłuszczów pod różną postacią, muszą się zabezpieczyć przed ich wylewaniem do systemu kanalizacji. Najczęściej będzie się to robiło za pomocą specjalnych urządzeń, zwanych separatorami.

Obowiązek ten dotyczy przede wszystkim firm wytwarzających żywność i z branży gastronomicznej, ale też masarni czy ubojni. Sama budowa separatorów tłuszczu jest stosunkowo prosta, a do ich działania wykorzystywane są podstawowe prawa fizyki. Najczęściej używany separator składa się z komory z umieszczoną na spodzie przegrodą. Do komory tej są dostarczane ścieki z obiektu, a opuszczają ją już znacznie oczyszczone. Zarówno dopływ jak i odpływ są umieszczane poniżej górnego poziomu cieczy. Ścieki płyną wolno przez zbiornik, a jednocześnie ulegają one oczyszczeniu. Zanieczyszczenia o większym ciężarze opadają na dno i zatrzymuje je przegroda. Za to tłuszcz, z uwagi na to że jest trochę lżejszy niż woda, to będzie się unosił na powierzchni. Z uwagi na to, że wraz z dopływem kolejnych ścieków jego ilość będzie rosła, to niezbędne jest regularne oczyszczanie wnętrza urządzenia.

Częstotliwość tej operacji uzależniona będzie przede wszystkim od ilości wytwarzanych ścieków oraz ich parametrów. Zakłada się jednak, że robić to należy co najmniej raz na miesiąc. Dobrą opcją może być podpisanie umowy na stałe z jedną z firm, jaka będzie się pojawiać w uzgodnionych terminach. A taką firmę znajdzie się na przykład w internecie, po podaniu w wyszukiwarce hasła czyszczenie separatorów Katowice.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

Modny Outlet czyli świetna metoda na zakupy ciekawej garderoby

Sprzedanie budynku wielorodzinnego czy kamienicy – jak się za to zabrać

Czy każdy psychoterapeuta będzie w stanie pomóc w przypadku problemów

Czemu dzieci tak lubią szkolne wycieczki

Dodaj komentarz