Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szkodniki na działkach i w domach – jakim sposobem z nimi walczyć?

Każdy z nas ubóstwia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych regionach występuje około 150 odmian motyli dziennych, a by ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy więc tak dopasować rośliny, żeby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach i obszerna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle wybitnie z rozkoszą korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu likwidacja gniazda szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, jednak i inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Warto jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, które ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie uwielbiają być polewane gigantyczną ilością wody. Gleba tu również odgrywa duże znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy powinniśmy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz