Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rekrutacja opiekunek do pracy w Niemczech

Myślisz o rozpoczęciu pracy w niemieckiej opiece? Zapewne więc zadajesz sobie pytanie, jak będzie wyglądała rekrutacja na to stanowisko. Dziś przyjrzymy się procesowi rekrutacyjnemu, który obowiązuje w większości dobrych agencji zatrudniających opiekunki w Niemczech. Zapraszamy do lektury.

Czego może się spodziewać opiekunka?

Jeśli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z profesjonalną agencją, to pierwszym krokiem do otrzymania szteli jest wewnętrzny proces rekrutacyjny. Składa się on z kilku etapów i ma na celu poznanie kandydata do pracy w opiece w Niemczech. Nacisk kładzie się tutaj przede wszystkim na doświadczenie opiekuna, jego kwalifikacje i predyspozycje, a także na to, czego on sam oczekuje. Te informacje pomagają agencji dopasować kandydata do konkretnej grupy zleceń. Dzięki temu Ty otrzymasz idealną dla siebie pracę, a Twój przyszły podopieczny opiekuna dostosowanego do jego potrzeb.

Proces rekrutacyjny do pracy w niemieckiej opiece

Jak już wcześniej wspominaliśmy, renomowane agencje mają bardzo podobny system rekrutacji nowych opiekunek. Można więc bez problemu przygotować się na każdy jej etap. Czego zatem możesz się spodziewać, wysyłając CV do firmy opiekuńczej? Oto rekrutacja opiekunki krok po kroku.

Zgłoszenie kandydatury do pracy w niemieckiej opiece

Kandydaci na opiekunów najczęściej kontaktują się z agencją telefonicznie, mailowo albo na portalach społecznościowych. Jeżeli masz już wybraną firmę, śmiało możesz napisać lub zadzwonić bezpośrednio do niej. Jeśli jednak nie wiesz, na którą się zdecydować, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości, którą daje Ci portal SenioPort – zamieszczenia własnego ogłoszenia. Wystarczy, że napiszesz coś o sobie i o szteli, na jakiej chciałbyś pracować. Agencje same zaczną się do Ciebie zgłaszać, a warto wspomnieć, że na SenioPort obecne są jedynie renomowane, godne zaufania firmy.

Rozmowa kwalifikacyjna

Kolejnym etapem jest rozmowa – telefoniczna, za pośrednictwem komunikatora albo osobista – z przedstawicielem agencji. W jej trakcie przyszła opiekunka lub opiekun może przedstawić swoje oczekiwania, kwalifikacje, doświadczenie i posiadane umiejętności. Przygotuj się na to, że konsultant będzie zadawał Ci pytania dotyczące Twojego wykształcenia, poprzednich szteli i znajomości języka niemieckiego. Może też poprosić, żebyś określił, kiedy możesz rozpocząć pracę w opiece w Niemczech. Warto odpowiadać szczerze i konkretnie, gdyż to na podstawie tych odpowiedzi zostanie Ci przydzielone zlecenie.

Test językowy

Ma on zwykle postać krótkiego dialogu po niemiecku. Może się odbyć w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej albo w innym, ustalonym wcześniej terminie. Nie przejmuj się, jeśli Twoje umiejętności językowe nie są idealne. Agencja dobierze Ci najlepsze dla Ciebie zlecenie, a w trakcie pracy zawsze możesz się dokształcić.

Dopasowanie oferty pracy w Niemczech do opiekunki

Po rozmowie kwalifikacyjnej i teście językowym agencja wie już, jakich ogłoszeń może dla Ciebie poszukiwać. Następnym krokiem jest więc przeszukanie dostępnych ofert i przedstawienie opiekunce kilku z nich. Pamiętaj, że to Ty podejmujesz ostateczną decyzję o przyjęciu zlecenia.

Podpisanie umowy

Większość procesu rekrutacji i związanego z nim stresu już za Tobą. Teraz przyszedł czas na podpisanie umowy z agencją. Przedtem jednak dokładnie ją przeczytaj i jeśli jakiś zapis wzbudzi Twoje wątpliwości, zapytaj o niego konsultanta. Możesz też poprosić o radę prawnika.

Rozpoczęcie pracy w opiece w Niemczech

Ostatni krok to wyjazd do pracy w niemieckiej opiece. Wiele agencji zapewnia darmowy przejazd na miejsce zlecenia i z powrotem – dowiedz się, czy w Twojej również istnieje taka opcja. Powinieneś również otrzymać numer telefonu do swojego koordynatora, z którym będziesz mógł kontaktować się w razie potrzeby. Jego wsparcie, zwłaszcza na pierwszej w życiu szteli, bywa bezcenne.

Najnowsze oferty znajdziesz na stronie: Oferty pracy opieka Niemcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz