Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pracuje agencja celna i co robią celnicy?

Odprawa celna to przebieg monitorowania przepływu materiałów poprzez granice państwowe, w trakcie którego sprawdza się odpowiedniość przewożonych materiałów z przepisami dotyczącymi handlu międzynarodowego oraz pobiera się opłaty celne i podatki od wartości przewożonych towarów. Odprawa celna jest wymagana we wszystkich przypadkach, kiedy towary przekraczają granicę między państwami, bez względu na sposób transportu, a również w przypadku materiałów importowanych oraz eksportowanych – agencja celna. W wypadku importu towarów, odprawa celna zaczyna się od momentu, kiedy towary dotrą do granicy państwa, gdzie zostaną poddane kontroli celnej.

Właściciel towaru musi zademonstrować wszystkie wymagane pisma, takie jak faktury, umowy i listy przewozowe, a też deklaracje celne oraz inne poświadczenia wymagane przez przepisy prawa. Celnicy wypróbują zgodność materiałów z zaświadczeniami oraz zadeklarowanymi wartościami, a następnie pobiorą opłaty celne i podatki. W przypadku, gdy towar jest zgodny z rozporządzeniami, pozostaje wydany dokument celny, a towary są uwalniane do obrotu.

W wypadku eksportu towarów, odprawa celna rozpoczyna się od momentu, gdy towary są zgłoszone do odprawy celnej. Właściciel towaru musi dostarczyć właściwe dokumenty, takie jak faktury, umowy i listy przewozowe, a również deklaracje celne oraz inne dokumenty wymagane przez przepisy prawa. Celnicy sprawdzą zgodność produktów z poświadczeniami i zadeklarowanymi wartościami, a potem opublikują dokument celny i pobiorą opłaty celne oraz podatki. Po tym, towary są dopuszczone do eksportu. Odprawa celna może być także wymagana w przypadku, gdy towary przemieszczają się między państwami w ramach tzw. tranzytu, tzn. gdy towary przechodzą przez jedno państwo w drodze do innego państwa.

W takim wypadku, menadżer towaru musi dostarczyć dokumenty powiązane z tranzytem, a także uzyskać specjalne pozwolenie na przemieszczenie towarów przez terytorium państwa tranzytowego. Odprawy celne są istotne dla zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi handlu międzynarodowego, a też służą do ochrony rynku wewnętrznego przed nieuczciwą konkurencją oraz nielegalnym przepływem towarów. Wymagają one od właścicieli artykułów uzupełniania dużej grupy poświadczeń i przestrzegania precyzyjnie wskazanych procedur, co może być czasochłonne i wymagające.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie

O czym należy pamiętać wybierając białkowe odżywki

Co trzeba wiedzieć o wyborze dobrych suplementów diety

Jak wyszukać sprawdzonego i dobrego psychologa

Salon optyczny Best Vision: wszechstronna opieka nad wzroki

Dodaj komentarz